Gram altın serbest piyasada tarihi eşiğe dayandı! Altın fiyatları çok sert yükseldi

Gram altın serbest piyasada tarihi eşiğe dayandı! Altın fiyatları çok sert yükseldi
Altın fiyatları yeni haftaya yatay seyirle başladı. Gram altın 1998 lira seviyesinden işlem görüyor, çeyrek altın 3 bin 350 lira, cumhuriyet altını ise 13 bin 650 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatındaki düşüş eğilimi devam ediyor. Şu an itibarıyla yüzde 0,1 azalışla 2 bin 24 dolar seviyesinde dengelenmiş durumda. Analistler, ABD'de açıklanan güçlü ekonomik verilerin "yumuşak iniş" senaryolarını desteklediğini ve bu hafta ABD'de enflasyon başta olmak üzere önemli makroekonomik verilerin takip edileceğini belirtiyor.

Fed'in Faiz Politikası Beklentileri: Mart Ayında Faizler Sabit mi?

ABD Merkez Bankası (Fed) yetkililerinin sözle yönlendirmeleri ve para piyasalarındaki beklentiler altın fiyatlarını etkiliyor. Mart ayında faizlerin sabit bırakılma ihtimali yüzde 83, mayısta faiz indirimi ihtimali ise yüzde 63 olarak fiyatlandırılıyor.

Teknik Açıdan Değerlendirme: Altının Ons Fiyatı Direnç ve Destek Seviyeleri

Teknik açıdan, altının ons fiyatında 2 bin 40 ve 2 bin 60 dolar seviyelerinin direnç, 2 bin 20 ve 2 bin 10 dolar seviyelerinin ise destek konumunda olduğu belirtiliyor.

Günün Gündemi ve Ekonomik Veriler: ABD'de Hazine Bütçe Dengesi Takip Edilecek

Bugün yurt içinde sakin bir veri gündemi varken, yurt dışında ABD'de hazine bütçe dengesi verilerinin takip edileceği kaydediliyor.